Bionatura
INTERREG INTERREG University of Azores ARENA CITAA Azorean Biodiversity Group CIBIO-AZORES

SEARCH THE DATABASE

Lichens & Fungi

Bryophytes (mosses, liverworts, hornworts)

Vascular Plants (ferns, seed plants)

Marine Invertebrates

Terrestrial Molluscs

Arthropods (centipedes, millipedes, spiders, insects)

Vertebrates (fish, amphibia, reptiles, birds, mammals)

Terrestrial arthropods

Scoparia aequipennalis Warren, 1905

Back

Kingdom: Animalia
Phylum: Arthropoda
Class: Insecta
Order: Lepidoptera
Family: Crambidae
Genus: Scoparia
Common name: Moth
Species name: Scoparia aequipennalis Warren, 1905
Azorean endemic: Yes
Coordinator: Paulo A. V. Borges

AZ

COR

FLO

GRA

TER

(PIC)

SJG

FAI

SMG

SMR

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Scoparia aequipennalis Scoparia aequipennalis
Distribution for Corvo Scoparia aequipennalis
Distribution for Flores Scoparia aequipennalis
Distribution for Graciosa Scoparia aequipennalis
Distribution for Terceira Scoparia aequipennalis
Distribution for Pico Scoparia aequipennalis
Distribution for São Jorge Scoparia aequipennalis
Distribution for Faial Scoparia aequipennalis
Distribution for São Miguel Scoparia aequipennalis
Distribution on St. Maria

Back